Partners

Piatok 19. 4. 2024

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Vitajte na stránkach našej školy

Základná škola Ulica 8.mája 640/39, Svidník s titulom UNICEF "ŠKOLA PRIATEĽSKÁ DEŤOM"

• V utorok 16.apríla 2024 sa v telocvični ZŠ Alexandra Pavloviča uskutočnilo okresné kolo v Midivolejbale žiačok základných škôl. V prvom zápase zvíťazili naše dievčatá nad družstvom Spojenej školy, keď hlavne v treťom sete predvádzali výborný volejbal. Proti starším a skúsenejším domácim hráčkam sme najmä výborným servisom a peknými blokmi súperovi dlho odolávali a statočne bojovali až do konca. Na víťazstvo to síce nestačilo, ale dievčatá ukázali, že majú pred sebou veľmi nádejnú volejbalovú budúcnosť.

• V Poprade sa 16.4.2024 konalo krajské kolo olympijského odznaku všestrannosti. Súťaže sa zúčastnilo 32 škôl nášho kraja. V súťaži muselo byť 8 žiakov po dvoch zo 6. až 9. ročníka. Súťažilo sa v 5 disciplínach: prekážková dráha, sed-ľah za 30 sekúnd, člnkový beh, skok do diaľky z miesta a preskok cez švihadlo za 1 minútu. Bolo to zaujímavé meranie síl a naši žiaci si za svoju snahu vybojovali krásne 7. MIESTO. Za zmienku stoja aj individuálne výkony, keď naša žiačka dokázala preskočiť cez švihadlo za 1 minútu 191-krát, iní zase ukázali napríklad 265-centimetrový skok z miesta či 39 opakovaní v sed-ľahu a druhé miesto v člnkovom behu. Mgr. Peter Tholt: "Žiaci, boli ste skvelí a bolo radosť pozerať, ako bojujete. Verím, že budete takíto priebojní aj neskôr v živote."

• 17.4.2024 sa na pôde našej školy konalo okresné kolo v Midi volejbale (štvorkový volejbal). Naši žiaci najprv vyhrali zápas so Spojenou školou 3:0, vo finále si poradili so ZŠ Karpatskou 3:0 a opäť si tak už na budúci týždeň zahrajú KRAJSKÉ KOLO v tejto súťaži. Budeme im držať palce a veríme, že dobrými výkonmi budú úspešní. Školu reprezentovali Nikolas Karandušovský, Michal Fedorkovič, Andrej Tholt, Liam Beňo, Filip Kost, Daniel Beňko, Tony Vu.

Tréner Mgr. Peter Tholt

• Po roku opäť volejbalové stretnutie učiteľov svidníckeho okresu pri príležitosti Dňa učiteľov - naši učitelia si vybojovali krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

• Na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína nás opäť veľmi úspešne reprezentovala Tamarka Gibejová z 8.b, ktorá v lll. kategórií - poézia - získala krásne 2.miesto. Pre druháčky Amálku a Adelku bola účasť na spomínanej súťaži zážitkom. Cenné rady odbornej porotkyne pani Bekéniovej určite zúžitkujeme. Všetkým ďievčatkám ďakujeme za reprezentáciu školy.